25 Říj

Report z MČR v benchpressu 2019

V jihočeské metropoli se 13. 10. 2019 utkali siláci s různými typy zdravotního postižení. Tradičně se pořádání mistrovství České republiky zhostilo 1.Centrum zdravotně postižených JČ na Vltavském nábřeží v Č. Budějovicích, pod záštitou primátora Jiřího Svobody.  Největší pozornost diváků byla upřena na osmi-násobného Mistra světa zrakově postižených v benchpressu Martina Biháryho, kterému se podařilo zvednout činku o váze 162,5 kg ve váh.kat. do 90 kg. Za měsíc ho čeká v Egyptě MS v benchpressu zrakově postižených. Mezi vzpěrači s tělesným postižením zvítězil veteránský Mistr světa Karel Schoř ve váh.kat.do 80 kg výkonem 135 kg a kategorii kvadruplegiků vyhrál Matěj Havel ve váh.kat.do 49 kg výkonem 70 kg. Adam Šohájek vystoupil na první příčku v soutěži sportovců s intelektuálním postižením ve váh.kat. do 97 kg, vytlačil 97,5 kg.  Mezi zúčastněnými ženami byla nejlepší Veronika Škávová ve váze do 50 kg výkonem 32,5 kg. „Všichni výše jmenovaní jsou členové 1.CZP JČ, z.s. a pravidelně trénují ve speciální  bezbariérové hale“, sdělil trenér Jiří Smékal a ředitel soutěží.

Při této příležitosti proběhlo slavnostní vyhlášení čtyř kol Poháru ČR, kde pan primátor města Č. Budějovice předával sportovní poháry, na které přispěl magistrát města Č. Budějovice. „Tento pohárový seriál probíhal v březnu, dubnu, květnu a červnu 2019“, upřesňuje trenér.

Velké poděkování patří partnerům 1.CZP JČ, bez kterých by se taková soutěž nemohla uskutečnit.